Друк




Вапняні висоли

Відкладення висолів: так звані висоли в дійсності є вапняним осадком, що може з’являтись на поверхні свіжої тротуарної плитки під впливом природних змін. Оскільки їх появу усунути технічно неможливо, то рекламаціям такі вироби не підлягають. Термін використання такої бруківки в жодному разі не зменшується, а світлі вапняні осади під впливом погодних умов та стирання зникають самі по собі. Під впливом погодних умов нерозчинний у воді карбонат кальцію поступово переходить у розчиний бікарбонат кальцію. У результаті цієї реакції під дією дощів нальоти вимиваються і з часом зникають. Численні дослідження і спостереження показали, що цей період може тривати від 1 до 2 років. Для того, щоб швидко видалити нальоти слід обробити поверхню бруківки розчином соляної кислоти (1 частина кислоти і 5 частин води). Після обробки розчином бруківку слід ретельно промити водою. В результаті поверхня покриття може стати більш шорсткою та незначно змінити відтінок.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:


  • застосовувати агресивні речовини в процесі експлуатації (сіль, хімічні сполуки, тощо);
  • використовувати механічний інструмент (лом, кірка та інші) для прибирання снігового та льодяного покрову з поверхні бетонних виробів;
  • допускати накопичення надлишкової вологи на поверхні покриття (з метою запобігання процесу деформації готового покриття з бетонних виробів в період низьких температур, тощо);
  • допускати попадання на верхній шар бетонних виробів різноманітних речовин та сполук, що викликають пошкодження поверхні або зміну кольору бетону (кислота, луг, масло, клейові суміші, бетони та розчини на мінеральній основі, тощо).




Переваги вимощення з тротуарної плитки

  • екологічно чиста, плитка не виділяє ніяких шкідливих речовин;
  • зручна у використанні, не утворюються калюжі, не скупчується бруд;
  • володіє гарним зовнішнім виглядом, тротуарна плитка існує різних кольорів і форм, можна без зусиль підібрати до свого загального ландшафтного дизайну всієї ділянки;
  • термін служби складає від 20 до 40 років;
  • легка в ремонті і монтажі
  • стійка до морозів і до механічних впливів
  • вимощення можна укладати і на грунт, і на бетон
  • доступна ціна

Якщо для спорудження вимощення своїми руками використовувалися якісні матеріали та монтаж був вдалим, недоліків помічено не буде.






Догляд за тротуарною плиткою в зимовий час




У цій статті наведені деякі рекомендації по догляду за Вашим декоративним покриттям з тротуарної плитки, прислухаючись до яких, ви зможете максимально продовжити термін експлуатації вашої тротуарної плитки. На етапі укладання тротуарної плитки вже необхідно продумувати варіанти відходу за тротуарною плиткою в зимовий період. Пориста структура матеріалу робить його схильним до водопоглинання. Тротуарну плитку необхідно обробити за допомогою водовідштовхувального засобу. Оброблений виріб не пропускатиме воду всередину, і ризик його руйнування зведеться до мінімуму. Захисного шару вистачає на десять років, після чого він потребує оновлення. Водовідштовхувальні засоби глибокого проникнення успішно використовуються ще і для стилізації тротуарної плитки під мокрий камінь або для надання їй насиченого кольору.


Для того, щоб очистити поверхню від снігу застосовуйте лопати з дерева, а також шкрябки і мітли, або подібний інвентар, зроблений з пластмаси, не пошкодивши при цьому плитку. Якщо трапляється така нагода, можете використати і спецтехніку, приміром, снегометательную машину. У тому випадку, коли вам треба позбавитися від льоду на поверхні тротуарної плитки, для досягнення максимального результату можете застосовувати реагенти протиожеледі.


Не очищайте поверхню тротуарної плитки від льоду і снігу за допомогою металевих щіток або скребків і не застосовуйте для цих цілей машини, що оснащені такими засобами. Використати інструменти на зразок лопати і лому також не рекомендується, адже орудуючи ними, ви можете завдати шкоди лицьової частини тротуарної плитки. Помилка у виборі дорого обійдеться: реагенти, не призначені для очищення поверхні від льоду і снігу, можуть перетворити первинний колір тротуарної плитки на суміш всіляких відтінків, що розмазанi. Відповідно, ризикувати не варто, адже повернутися до колишнього кольору вже не вийде.